Ali Babacan “Kuzey Işığı Zirvesi” için Helsinki’ye gitti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Avrupa İş Liderleri Konvansiyonu tarafından düzenlenen “Kuzey Işığı Zirvesi”ne katılmak üzere Helsinki’ye gitti. Avrupa’nın önemli şirket CEO ve başkanlarını bir araya getiren toplantıda; Uluslararası ilişkiler, teknoloji ve ekonomi alanında dünya gündemindeki konular ele alınacak.

Babacan, Finlandiya’nın Başkenti Helsinki’de gerçekleştirilecek olan “Kuzey Işığı Zirvesi” toplantıya katılacak. Babacan, yine toplantıya Türkiye’den davet edilen tek isim oldu. Babacan, Avrupa İş Liderleri Konvansiyonu tarafından düzenlenen “Kuzey Işığı Zirvesi”ne katılmak üzere Helsinki’ye gitti. 27-29 Haziran tarihlerinde yapılacak olan toplantıya Avrupa’nın en önemli iş dünyası liderleri ve uzmanlar katılıyor. Kuzey Işığı Zirvesi toplantıları 2002 yılından bu tarafa yapılıyor. Avrupa’nın önemli şirket CEO ve başkanlarını bir araya getiren toplantıda; Uluslararası ilişkiler, teknoloji ve ekonomi alanında dünya gündemindeki konular ele alınıyor.

Babacan’ın yurt dışı temasları

Yunanistan: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim sonrası ilk yurt davetini Yunanistan’dan aldı ve uluslararası düşünce kuruluşu olan DIKTIO’nun toplantısı için Atina’ya gitti. Babacan’ın 18-20 Mayıs tarihleri arasında katıldığı ve “tek konuşmacı” olduğu toplantının konusu dış politikaydı. DIKTIO, üyeleri arasında eski başbakan ve bakanların da bulunduğu politika araştırmalarına odaklanan bağımsız düşünce kuruluşu olarak biliniyor.

Çin: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 26-28 Mayıs tarihlerinde Çin’in Hangzhou şehrinde katıldığı ve farklı ülkelerden Maliye-Hazine Bakanları, Merkez Bankası Başkanları ve finans kuruluş yöneticilerinin katıldığı toplantıda uluslararası parasal ve finansal sisteme dair sorunlar ve geniş kitlelerin refahını artırıcı daha kapsayıcı sistem için yapılması gerekenleri ele alan konuşma yapmıştı.

Rusya: Babacan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davetlisi olarak 5-8 Haziran günlerinde Rusya’daki St.Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’na katılmıştı. 15 bin kişinin katıldığı toplantıda ana konuşmacı olan Babacan iki ayrı oturumda küresel finans sitemi ve dünyadaki ekonoöik ve siyasi gelişmelere ilişkin düşüncelerini söylemiş, gazete ve TV lere röportaj vermişti .

TIKLAYIN – Ali Babacan’a dünya medyasından yoğun ilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir