Başkan Topaloğlu’ndan öğrencilere mangal partisi

Üniversite sınavı öncesinde öğrencilere yönelik Kemer Belediyesi Göynük Günübirlik Tesislerde yapılan mangal partisine, Başkan Topaloğlu’nun yanı sıra eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Semih Top, Club Boran Mare Beach Otel sahibi Aziz Dinçer, Kurs Müdürü Suat Göv, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte öğrencilerle tek tek selamlaşarak sohbet eden Başkan Topaloğlu, öğrencilerin bir ihtiyacı olup olmadığını sordu.

Daha sonra mangalın başına geçen Başkan Topaloğlu, öğrencilere kendi elleriyle köfte ve sucuk pişirerek ikramda bulundu.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, eğitime verdiği desteklerden dolayı Club Boran Mare Beach Otel sahibi Aziz Dinçer’e teşekkür ettiğini belirterek, “Aziz Bey seneye üniversiteyi kazanan 50 öğrencinin bursunu yatıracağının sözünü verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir üniversiteye hazırlanıyorsunuz. Geleceğimizi yaratmak için gecenizi gündüzünüze kattınız. Aileniz size hep destek oldu. Hayatınıza yön vermek için eğlenceden ve spordan vazgeçiyorsunuz. Artık üniversite sınavına çok az bir zaman kaldı. Ben sizin başarılı olacağınıza inanıyorum. Çünkü belediyemize ait kursumuzda sizin çalışmalarınızı gördüm. Heyecan yapmanıza gerek yok. Üniversiteyi kazanamazsanız bile dünyanın sonu değil. Soru cevap anahtarına dikkat edin. Sizlere şimdiden başarılar diliyorum. Hepinizin tek tek gözünden öpüyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Göynük Fen Lisesi’nin temelini yaptırarak eğitime katkı sağlayan Club Boran Mare Beach Otel sahibi Aziz Dinçer ise üniversite tercihlerinde dikkatli olmaları konusunda öğrencilere nasihatler vererek, “Seçtiğiniz bölüm çok önemli. Yanlış meslek seçmenin acısını ben yaşayarak öğrendim. Siz bu konuda hata yapmayın. Sizi kimsenin yönlendirmesine izin vermeyin. Buna anne ve babanız dahil. Aileniz sizden doktor veya mühendis olmanızı ister. Ama siz nerede mutlu olacaksanız o bölümü seçin. Hayatı bir film gibi düşünürseniz yapacağınız tercihler için iki şansınız var. Ya doğru tercih yaparak kendi hayat filminizin başrolünü oynayacaksınız ya da başkasının filminde figüran olarak kalacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Kurs Müdürü Suat Göv de eğitime ve öğrencilere verdiği desteklerden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür ettiğini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir