İzmir-Midilli seferleri 3 Mayıs’ta başlayacak; İZDENİZ bayram için özel seferler de düzenledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ A.Ş. tarafından başlatılan İzmir-Midilli 2024 yaz dönemi seferleri bu yıl 3 Mayıs 2024’te başlayacak. Ancak İZDENİZ, Ramazan Bayramı’na özel sefer de planladı. Yurttaşların tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için 9 Nisan ve 12 Nisan Alsancak kalkışlı, 11 Nisan ve 14 Nisan günü Midilli kalkışlı seferler düzenlenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ A.Ş. tarafından başlatılan İzmir-Midilli seferleri bu yıl da devam edecek. 2024 yılı yaz dönemi seferleri 3 Mayıs’ta başlayacak, 27 Eylül’de sona erecek. Kapıda vize uygulaması ile seyahat edecek yolcuların, başvuru öncesi İZDENİZ Satış Ofisi’ni “0552 035 88 60” numaralı telefondan arayarak randevu alması gerekiyor. Kapı vizesi başvurusu yapacak yolculara ait istenilen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde Midilli Adası’na geçiş tarihinden en geç 5 gün önce İZDENİZ Satış Ofisi’ne iletilmesi isteniyor. Kapıda vize uygulaması için kapıda vize başvuru formunun doldurulması, 2 adet renkli biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, gidiş ve dönüş tarihlerini gösteren vapur biletleri, telefon, meslek ve ikametgaha ilişkin bilgi ve belgelerin sunulması gerekiyor.

Başvuru evraklarını eksiksiz tamamlayan yolcuların, kişi başı 80 Euro olan kapı vizesi ücretini şahsi olarak İZMİR MARİNA-İZDENİZ Satış Ofisi’ne hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında teslim etmesi gerekiyor. 0-18 yaş grubu çocuklar için aynı evraklar geçerli, vize ücreti ise kişi başı 20 Euro. Kapı vizesi en fazla 6 gece, 7 gün ve tek girişli olarak verilebiliyor. Sadece bilet alınan adada geçerli, aynı vize ile başka adaya geçiş yapılamıyor.

Bu yıl iki gemiyle 41 sefer yapılacak

20 yılı aşkın bir sürede İzmir Limanı’ndan hareket ederek uluslararası sularda ilk bayrak dalgalandıran yolcu gemisi olma özelliğini taşıyan İhsan Alyanak Gemisi’ne bu yıl İZDENİZ’in ikinci yüksek hızlı gemisi Prof. Dr. Aziz Sancar Gemisi de eşlik edecek. Bu yıl sefer sayısı da artırıldı. Sezon boyunca 41 sefer yapılacak. Artan talep doğrultusunda konulacak ek seferlerle bu sayı daha da artabilecek. Seferler, her Çarşamba ve Cuma saat 08.30’da İzmir Alsancak Limanı’ndan gidiş, her Cuma ve Pazar ise saat 17.00’de Midilli Limanı’ndan dönüş şeklinde olacak. Hava ve deniz koşullarına bağlı olarak yolculuk 2 saat 30 dakika sürecek.

Ramazan’a ek seferler 

İZDENİZ, önümüzdeki Ramazan Bayramı’na özel sefer de planladı. Yurttaşların tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için 9 Nisan 2024 Salı günü ve 12 Nisan Cuma günü Alsancak kalkışlı, 11 Nisan Perşembe günü ve 14 Nisan Pazar günü Midilli kalkışlı seferler düzenlenecek. Bayram özel seferlerinde hafta sonu fiyat tarifesi geçerli olacak.

Gençler yüzde 50 indirimli 

2024 yılı bilet fiyatları, cuma hareketli seferlerde (cuma gidiş-pazar dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 Euro, gidiş -dönüş 8 Euro, 8-18 yaş tek yön 22,5 Euro, gidiş- dönüş 34 Euro, tam bilet tek yön 45 Euro, gidiş -dönüş 68 Euro olacak şekilde belirlendi. Çarşamba hareketli seferlerde bilet ücretleri ise (çarşamba gidiş-cuma dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 Euro, gidiş -dönüş 8 Euro, 8-18 yaş tek yön 20 Euro, gidiş-dönüş 30 Euro, tam bilet tek yön 40 Euro, gidiş-dönüş 60 Euro olacak şekilde belirlendi.

İzmirlilerin şimdiden tatil planı yaptığı İzmir-Midilli seferlerinin bilet satışları başladı. Sefer biletleri online olarak bilet.izdeniz.com.tr web sitesi üzerinden satışa çıktı. Sefer biletleri ayrıca İzmir Limanı’nda yer alan İZDENİZ bilet satış ofisinden ve web sitesinde yer alan yetkili acentelerden alınabiliyor.

İzmir-Midilli seferlerine isteyen yolcular, bilet rezervasyonu sırasında bildirmek koşulu ile bisikletleri ile katılabilecek. İhsan Alyanak ve Prof. Dr. Aziz Sancar Yolcu Gemileri, 10’ar adede kadar bisikletli yolcu kabul edebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir